• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Студенти ТЕФ КПІ вийшли на міжнародний рівень

Студенти ТЕФ КПІ вийшли на міжнародний рівень

2012-08-31

Студенти ТЕФ КПІ вийшли на міжнародний рівень

У місті Анахайм (США) завершила роботу одна з найпрестижніших міжнародних конференцій з безпеки АЕС, де були представлені практично всі наукові та інженерні напрями сучасних досліджень в ядерній галузі. Кафедра атомних станцій НТУУ «КПІ» брала участь в роботі конференції вперше, пройшовши жорсткий відбір студентських доповідей. І тим більше приємно, що з 21 гранту конференції «ICONE-20», призначеного для європейських країн, п'ять дісталися магістрам КПІ - учасникам конкурсу студентських робіт 2011 року, який був організований ДП НАЕК «Енергоатом» спільно з російською компанією «ТВЕЛ». Володарі грантів отримали право на безкоштовну участь у конференції (cайт - http://www.asmeconferences.org/ICONE20POWER2012/index.cfm), оплату дороги в обидві сторони і безкоштовне проживання в США. Доповіді Романа Глушенкова, Василя Зайця, В'ячеслава Соловйова, Ірини Терещенко та Олександра Тарановського викликали великий інтерес представників багатьох країн. Крім того, викладачами кафедри було підготовлено доповідь «Культура безпеки - нова навчальна дисципліна», яку зачитав Олександр Тарановський. Всього ж разом з доповіддю ректора Михайла Згуровського НТУУ «КПІ» був представлений вісьмома доповідями! Цікаво, що серед організаторів конференції виявився випускник кафедри атомних станцій НТУУ «КПІ» 1974 року професор університету Онтаріо Ігор Піоро, який дав високі оцінки роботам українських студентів. Зазначимо, що робота викладачів кафедри про нову навчальну дисципліну «Культура безпеки» спонукала представників одного з найстаріших університетів Америки зробити пропозицію кафедрі атомних станцій про спільну роботу над змістом нових навчальних курсів з безпеки АЕС.

«20-я міжнародна конференція з атомної інженерії пройшла відмінно, організація була на вищому рівні, велике спасибі Американській Спільноти Інженерів Механіків (American Society of Mechanical Engineers). Ми отримали колосальний досвід, так як до цього не брали участь в міжнародних конференціях такого масштабу. Особливо корисно було спілкування з колегами та фахівцями з інших країн. Велике враження також залишила екскурсія в місто Сан-Дієго, з відвідуванням установки ТОКАМАК - тороїдальної установки для магнітного утримання плазми з метою досягнення умов, необхідних для протікання керованого термоядерного синтезу)» - ​​підсумував враження учасників конференції Владислав Соловйов.

Участь студентів НТУУ «КПІ» в одній з найпрестижніших міжнародних конференцій стала можливою завдяки активній допомозі, яку надає «Енергоатом» кафедрі атомних станцій НТУУ «КПІ». Організація студентських наукових конкурсів, проведення літньої ядерної школи, розробка курсу «Культура безпеки та відповідних підручників - стали фундаментом успіху і хорошою підтримкою вузівської науки ядерної галузі.

Василь БЄГУН, доцент кафедри атомних станцій НТУУ «КПІ».

/Files/images/attachment10.jpeg

Фото 1. Магістр кафедри В. Заяць виступає з докладом про роботу з відпрацьованим ядерним паливом під час роботи літньої ядерної школи

/Files/images/attachment11.jpeg

Фото 2. Журі конкурсу нагородило Романа Глушенкова першою премією – комп’ютером.

/Files/images/attachment12.jpeg

Фото 4. Зліва направо: магістр Соловйов В., професор І. Піоро, магістр Заяць В. на конференції у США.

/Files/images/attachment14.jpeg

Фото 5. Професор І. Піоро з учасниками студентської секції (праворуч Тарановський А., Терещенко І., Заяць В., Соловйов В. і Глушенков Р. у другому ряду ).

/Files/images/attachment16.jpeg

Фото 6. В. Соловйов біля «ТОКАМАКа»

/Files/images/attachment17.jpeg

Фото 7. Магістр В. Заяць після докладу спілкується з японцямі.

Кiлькiсть переглядiв: 213

Коментарi